БОГАТИЈЕ СПОРТСКЕ АКТИВНОСТИ ЗА НАЈМЛАЂЕ ОСНОВЦЕ

ОД 1. СЕПТЕМБРА БОГАТИЈЕ СПОРТСКЕ АКТИВНОСТИ ЗА НАЈМЛАЂЕ ОСНОВЦЕ
Основне школе на територији наше општине биће током целе наредне школске године (2021-2022.) део пројекта бесплатног школског спорта који организују Град Београд и Факултет спорта и физичког васпитања.
Тим поводом је у просторијама општине одржан састанак током кога су договорени детаљи реализације овог пројекта. Састанку су присуствовали Дејан Сузовић, професор Факултет спорта и физичког васпитања, председник ГО Барајево Слободан Адамовић, председник скупштине ГО Барајево Дарко Пауновић, чланица Већа ГО Барајево задужена за спорт Јелена Јанковић, као и директори и наставници физичког и здравственог васпитања барајевских основних школа.
Пројектом је предвиђено да током предстојеће школске године свака школа изабере један од осам понуђених спортова (кошарка, одбојка, рукомет, фудбал, атлетика, плесови, борење и спортска гимнастика) за тренинг ученика 1. и 2. разреда. Тренинге ће, уз надзор наставника и у терминима ван редовне наставе, два пута недељно држати студенти Факултет спорта и физичког васпитања.