“Unité par diversité” (Jedinstvo različitosti)

Na konkursu povodom obeležavanja Evropskog dana jezika pod nazivom “Unité par diversité” (Jedinstvo različitosti), učenica naše škole Lenka Biočanin (8/3), osvojila je specijalnu nagradu svojom interpretacijom pesme na francuskom jeziku. Konkurs je organizovan od strane Udruženja profesora francuskog jezika Moldavije, na kome su učestvovali učenici iz 5 zemalja. Pevali su na 12 različitih jezika: rumunskom, francuskom, engleskom, italijanskom, nemačkom, ukrajinskom, ruskom, srpskom, makedonskom, grčkom,..
Čestitamo našoj talentovanoj učenici, Lenki i njenoj nastavnici francuskog, Gorici Veljović, koja je motivisala da učestvuje na ovom konkursu💜
Chers collègues, voilà les résultats du concours “Unite par diversité”-College National de Commerce de l’ASEM en partenariat avec l’Association des professeurs de francais de Moldavie et l’Alliance Francaise de Moldavie.Plus de 80 participants représentant 5 pays ont chanté en leur langues préférées: roumain, francais, anglais, italien, allemand, ukrainien, russe, serbe, macédonien, grec… en somme 12 langues.
On remercie tous les professeurs qui ont motivé et encouragé leurs disciples a participer a cet événement.
Félicitations aux élèves suivantes : Teodosić Justina (prix spécial), Marković Maša (prix spécial), Babić Sofija (2ème prix) et Biočanin Lenka (prix spécial) ❤