Дан розе мајица

Широм света последње недеље у фебруару обележава се Дан борбе против вршњачког насиља. Све је почело 2007. године, када је група активиста у једној канадској провинцији покренула иницијативу након што је канадски ученик Чарлес МекНил у школу дошао са розе мајицом на себи и због тога претрпео ругање и вербално насиље од својих вршњака. Ученик је розе мајицу обукао у знак подршке мајци која је оболела од карцинома дојке. Активисти су купили 50 розе мајица и поделили их његовим вршњацима у школи који су их носили као подршку дечаку. Ученици су почели да долазе у школу облачећи розе мајице које су тако постале симбол борбе против вршњачког насиља у школама.
А ми у Вранићу, Мељаку и Шиљаковцу обележавамо Дан розе/ружичастих мајица порукама заједништва, пријатељства…💜

Више слика  у нашој ГАЛЕРИЈИ.