Срећан почетак нове школске године

Поштовани ученици, родитељи и запослени,
Желим вам срећан и успешан почетак нове школске 2022/2023. године.
Свима желим добро здравље, успешну комуникацију, толеранцију и међусобно уважавање.
Пре почетка нове школске године, а у циљу благовремене информисаности и транспарентности рада Установе, достављам вам информације потребне за организацију образовно- васпитног рада.
Имајући у виду посебан значај почетка школске године за ученике првог и петог разреда, 31. августа 2022. године, организоваћемо прве сусрете одељењских старешина са ученицима и родитељима.
Матична школа Вранић:
11 – учитељица Соња Стошић, учионица број 4 на првом спрату у 17.00,
12 – учитељица Слађана Дамевић, учионица број 8 на другом спрату у 17.00,
51 – Равијојла Шарчевић, учионица број 11 преко пута библиотеке у 18.00,
52 – Милица Војводић, учионица број 4 на првом спрату у 18.00,
53 – Немања Јојић, учионица број 6 на првом спрату у 18.00.
Подручно одељење Мељак:
13 – учитељица Оливера Поповић Митић, учионица број 1 у приземљу у 17.00.
Подручно одељење Шиљаковац:
14 – учитељица Драгана Мићић, учионица број 1 у 17.00.
Први наставни дан у школској 2022/2023. години је четвртак, 01. 09. 2022. године.
У матичној школи у Вранићу, као и у подручном одељењу школе у Мељаку, одељења ће мењати смену на недељном нивоу.
Прве наставне недеље, односно 01. 09. 2022. године, распоред поласка је следећи:
• млађи разреди у Вранићу полазе у другу смену;
• старији разреди у Вранићу полазе у прву смену;
• одељења 1. и 2. разреда у Мељаку полазе у прву смену;
• одељења 3. и 4. разреда у Мељаку полазе у другу смену.
У подручном одељењу у Шиљаковцу настава се сваке недеље одвија у првој смени.
Наша општина Барајево, традиционално годинама уназад, жели срећан полазак у школу најмлађим ученицима, првацима, и поделиће поклон пакетиће 01. септембра 2022. године у следећим терминима:
Матична школа Вранић у 14.00,
Подручно одељење Шиљаковац у 10.00,
Подручно одељење Мељак у 9.00.
Поклон пакетићи ће бити подељени уз кратак пригодни програм добродошлице, уз поштовање свих епидемиолошких мера заштите превенције против вируса.
Општина Барајево финансира и превоз ученика старијих разреда који долазе у матичну школу у Вранић.
Распоред превоза ће бити постављен у Гугл учионицама за ЧОС (које ће бити оформљене у најскоријем периоду, а старе архивиране), као и другим каналима информација којима одељењске старешине комуницирају са ученицима и родитељима својих одељења.
Образовно-васпитни рад ће се одвијати у школи кроз непосредан рад, применом 1. модела организације образовно- васпитног рада.
Одељења ће похађати наставу свакодневно у пуном саставу, а часови ће трајати по 45 минута.
За време великог одмора ће бити дезинфекција простора учионице.
Установа очекује позитиван одговор надлежних органа за почетак рада продуженог боравка две хомогене групе ученика првог и другог разреда у матичној школи у Вранићу и једне хетерогене групе ученика првог и другог разреда у подручном одељењу у Мељаку.
Капацитет, материјално-технички услови и ресурси су потпуно спремни и по добијању одговора се одмах приступа обавештавању и отпочињању рада наставе у продуженом боравку, по унапред прописаном Елаборатом наставе продуженог боравка.
Корисне информације за ученике, родитеље и запослене су дате у наставку текста:
Родитељски састанци се организују по процени одељењског старешине који има најбољи увид у потребе свог одељења. Неопходно је да се организују одмах на почетку школске 2022/2023. године, а најкасније до 11. септембра 2022. године. Такође је за функционисање Савета родитеља потребно одабрати представника сваког одељења и о томе написати извештај који се доставља и заводи у секретаријату установе.
Овом приликом се захваљујем ученицима, родитељима и запосленима на високом степену друштвене свести у погледу очувања сопственог и здравља особа са којима смо у свакодневном контакту.
Очекујем да ћемо и у наредном периоду наставити са праксом дијалога у сврху превенције ублажавања ризика од трансмисије SARS-CoV-2 у нашој установи.
Сва горе наведена утврђена правила одржавања наставе су подложна променама, у зависности од актуелне епидемиолошке ситуације.
О евентуалним променама, родитељи и ученици добијаће потпуне и благовремене информације од одељењских старешина, преко Савета родитеља и директора установе.
Срдачан поздрав💜
Јела Стевановић, директор