Заштитимо децу у саобраћају

Црвени крст Барајево је учествовао у обележавању Дечије недеље својим планираним активностима у 1. и 2. разреду у Вранићу.
У 1/1 и 1/2 реализовано је предавање на тему ” “Заштитимо децу у саобраћају”. Разговарало се са децом о саобраћајним средствима, саобраћајним знацима, пешацима у саобраћају, са посебним освртом на понашање деце у саобраћају.
Ученици су цртали саобраћајне знаке и тумачили њихова значења. Разговарано ја како прећи улицу када је саобраћај регулисан помоћу семафора. То је и практично показано превођењем деце преко улице на пешачком прелазу испред школе.
Ученици су добили распоред часова и игру ,,Меморија”.
У 2. разреду предавање је било на тему ,,Болести прљавих руку”.
Разговарало се о хигијени, средствима за одржавање хигијене, њеном значају, посебно у ово време пандемије.
Затим је урађена радионица ,,Разбибрига” за коју су се ученици посебно заинтересовали.