„ТВОЈ ЛАЈК ЗА НАШ ПЛЕС“

Избор најбоље плесне тачке у оквиру пројекта
„ТВОЈ ЛАЈК ЗА НАШ ПЛЕС“
Категорија V-VIII разред основне школе:
3. место ОШ ,,Павле Поповић“ Вранић
Плесна тачка: Павлов ритам
Наставница: Весна Рудић.
Коментар: Енергичан ритам и уиграност остављају позитиван утисак на гледаоце. Сви чланови плесне групе су подједнако ангажовани током наступа. Кореографија обилује променама формација и покрета. Плесачице имају осећај за ритам што су и показале.
Oдржан је онлајн састанак Стручне комисије са циљем да се прогласе најбоље плесне групе у оквиру пројекта „Твој лајк за наш плес“ у следећем саставу:
1. Др Славољуб Узуновић, редовни професор, Факултета спорта и физичког васпитања у Нишу на катедри за плес и фитнес,
2. Петар Марјановић, професионални играч, тренер и кореограф. мастер студије, плесни педагог модерних друштвених плесова, дипломирао на Мађарском плесном уметничком универзитету у Будимпешти,
3. Предраг Мићић, тренер спортског плеса, председник Комисије за школски и рекреативни плес при Плесном савезу Србије.
У избору најбољих плесних тачака Комисија је применила следеће критеријуме:
– Плесна техника којом владају плесачи, квалитет игре, култивисаност покрета,
– Садржајност плеса (формације, промене формација, костими, заступљеност оба пола)
– Атрактивност плесне тачке, (колико плес држи пажњу…)
– Монтажа односно углови из којег је снимана плесна тачка, амбијент у којем је снимано, уклопљеност кадрова…
– Порука коју сам снимак шаље (емоција коју буди плес, колико позива на укључивање у плесну активност…)
Честитам Павловом ритму и нашој Весни на одличном успеху и освојеном 3. месту од стране комисије